קול קורא קהילת צבא
קול קורא למושב קהילת צבא בכנס ה-46 של האגודה הסוציולוגית בנושא: פוליטיקה והקצנה בצבא
:
קהילת צבא מבקשת להקדיש את מושבה השנתי בכנס האגודה הסוציולוגית לדיון בנושא הקיצוניות וההקצנה הפוליטית בצבא.
בשנים האחרונות, וביתר שאת בחודשים האחרונים, הצבא והשירות הצבאי הופכים למרחב ציבורי המאופיין בפוליטיקה אקספרסיבית והקצנה. סוגיות שנויות במחלוקת, כגון היחס לאוכלוסייה האזרחית הפלסטינית בשטחים, יחסי דת ומדינה והדתה, מעמד הנשים בצה״ל, יחסי צבא-מתנחלים, הופכים לנושאים המעסיקים את רשויות הצבא ואת החיילים המשרתים בו. יתרה מכך, הפעילות הנרחבת של חיילים וחיילות ברשתות החברתיות מעצימה את הגבולות החדירים בין הזירה הצבאית, הזירה האזרחית, והזירה הפוליטית. חדירות זו מאופיינת לעיתים קרובות בהקצנה של השיח הפוליטי, ובפעילות פוליטית של חיילים וקצינים בשירות פעיל.

במושב נבקש להציג עבודות אשר עוסקות באופן תיאורטי ואמפירי בממשק שבין התחום הצבאי והתחום הציבורי-פוליטי. נשמח לקבל ניירות העוסקים בהיבטים שונים של חדירת מחלוקות פוליטיות אל תוך הצבא, הפיכתו של הצבא לזירה פוליטית פעילה, ותגובתו של הצבא לתהליכים אלה. מעבר לכך, אנחנו פתוחים לדיון רחב העוסק בהיבטים עדכניים של יחסי צבא-פוליטיקה, ובכלל זאת, יחסי צבא-דרג מדיני, יחסי צבא-חברה אזרחית, ויחסי הצבא עם הממסד הדתי בישראל.


את התקצירים יש להגיש עד ה-7.10.2014 לפי ההנחיות בקול קורא בקישור http://www.israel- sociology.org.il/uploadimages/kollforpapersISS2015.pdf


לא בטוחים אם אתם רשומים באגודה?

מייל  
האגודה הסוציולוגית הישראלית המכללה האקדמית כנרת המסלול האקדמי. המכללה למינהל
חזרה למעלה