פרטים על פרופ' גילי דרורי ב:משתתפים


פרופ' גילי דרורי

דוא"ל

gili.drori@mail.huji.ac.il

השתייכות

המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, האוניברסיטה העברית, ירושלים

השתתפות

ביוגרפיה

גילי דרורי היא פרופסור חברה באוניברסיטה העברית בירושלים ומכהנת כעת כראשת המחלקה לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה. גילי היא סוציולוגית שרכשה את השכלתה האקדמית באוניברסיטת תל אביב (בוגר, בשילוב עם מדע המדינה, ומוסמך) ובאוניברסיטת סטאנפורד (דוקטורט, 1997). בהמשך לימדה במשך עשור באוניברסיטת סטאנפורד ושימשה בה כראשת תוכנית המצוינות ללימודי יחסים בינלאומיים. בנוסף, לימדה קורסים גם באוניברסיטת קליפורניה ברקלי, בטכניון, באוניברסיטת ברגמו באיטליה, ובמספר אוניברסיטאות ובתי ספר למינהל עסקים באירופה וכן התארחה באוניברסיטת אופסלה בשבדיה.
גילי חוקרת תהליכי גלובליזציה, תוך התמקדות בתהליכי עולמיים ובינלאומיים בתחומי זכויות אדם, אקדמיה וחינוך, ארגון וניהול, אי-שיוויון מקוון, רב-תרבותיות, מדע, טכנולוגיה וחדשנות. מחקריה בנושאים אלה פורסמו בששת הספרים אותם כתבה וערכה, שהאחרון בינהם הוא אסופה בנושא הגלוקליזציה של ארגון וניהול, ובעשרות מאמרים בכתבי עת אקדמיים ופרקים באסופות מחקר. מחקריה הנוכחיים, שכולם מסתמכים על תיאוריית החברה העולמית ועל ניתוח קבצי נתונים ראשוניים, מתמקדים בחדשנות עסקית וטכנולוגית (כיצד הסדרים עסקיים ופעילות חדשנית משקפים רעיונות ושיטות עולמיים, לעיתים במנותק מההקשר המקומי), ראציונליזציה של מינהל ומימשלות (כיצד התמקצעות המלווה בתהליכים מוסדיים אחרים מבנה מודלים של מינהל ומימשלות ודוחקת את ביזורם בעולם), ומיתוג אוניברסיטאות (כיצד שיטות של שיווק ומכירות בעולם העסקים מחלחלות לאקדמיה ומשנות את התנהלותה).
גילי היא חברת מועצת העורכים של כתב העת של nd Political SociologyEuropean Journal of Cultural a של האגודה הסוציולוגית האירופאית, גזברית החברה הישראלית לחינוך משווה, חברה בוועד המנהל של האגודה הסוציולוגית הישראלית, וחברה מייסדת של החטיבה לסוציולוגיה עולמית וטראנסלאומית באגודה הסוציולוגית האמריקנית. כמו כן, פעילותה האקדמית והציבורית באה לידי ביטוי בחברותה בוועד המנהל של חברת "דרך רוח" לקידום מדעי הרוח בישראל, בעריכת סדרת גלובליזציה של עמותת "בשער", בהקמת התוכנית האקדמית של "מינהלת ת"א עיר עולם" בעיריית תל-אביב, ובחברותה בוועדה המדעית המייעצת של "המכון הישראלי לחדשנות".

לא בטוחים אם אתם רשומים באגודה?

מייל  
האגודה הסוציולוגית הישראלית האוניברסיטה הפתוחה רעננה
חזרה למעלה