אלימות ואתנו לאומיות לאחר מחאת metoo# - קהילת מגדר ב:מושבים מקבילים ב:יום ב'


ב

16:30

בניין רבין

חדר 6011

אלימות ואתנו לאומיות לאחר מחאת metoo# - קהילת מגדר

במסגרת הכנס השנה, במושב של קהילת מגדר נבקש לבחון את מעמדן של נשים בעת נוכחית, בישראל ובעולם, בתוך המרחב הנע בין עידן טראמפ-ביבי-סמוטריץ' לבין מחאת METOO# כאקט פמיניסטי אשר נאבק על זכותן של נשים להגנה מפני אלימות מינית, לבין היותו קול של מאבקים נשיים פמיניסטיים נוספים.

בשנים האחרונות אנו עדות למגמות של דואליות ביחס לנשים במרחב הישראלי הלאומי. מחד, תופעות של הדרת נשים, ניסיונות לביטול חזקת הגיל הרך; עברייני מין מקבלים במה וזוכים להוביל מדינות ותרבויות; מגמות של בקלאש כתגובה לקמפיין של METOO#, מצבן של נשים עובדות הולך ומדרדר והכלכלה הניאו-ליברלית ממשיכה להתעלם מערכה הכלכלי של מלאכת הטיפול (caregiving), וכך - נשים ממגוון מיקומי שוליים הולכות ומאבדות אחיזה במרחב הציבורי המדיר. במקביל, נשים אוחזות כיום, יותר מאי פעם, בתפקידים בכירים במרחב הציבורי כמחוקקות, שרות, מנהלות בכירות ופרופסיונליות; מחאת ה-METOO# הישראלית זוכה לתהודה ולהכרה בשיח הציבורי ונשים כקבוצות וכקהילות אקטיביסטיות פועלות למען מימוש זכויותיהן בבתי המשפט, בכנסת ובערוצי המדיה השונים.

במושב נדון בדואליות זו תוך בחינת ממדי חיים של נשים מקבוצות אתנו לאומיות שונות בהקשרה של מחאת Metoo# והקשר של מחאה זו לשיח של זכויות אדם ונצביע על האתגרים שעומדים לפתחן של נשים בישראל.

הרצאות

לא בטוחים אם אתם רשומים באגודה?

האגודה הסוציולוגית הישראלית אוניברסיטת חיפה
חזרה למעלה